نتایج جستجو برای عبارت :

وارونه شدن

سُقوط از طبقه‌ی همکفِ یک ساختمانِ شصت‌وچهار طبقه! در دنیایی که وارونگی، نام کوچکِ مرا فریاد می‌زند. این‌بار وارونه دیگری است؛ بر روی دست‌هایش راه می‌رود؛ با پاهایش کسانی را در آغوش می‌کشد؛ ذهنِ بیمار او در میانِ پاهایش جاخوش کرده است و چیزی که میانِ دست‌هایش باقی‌مانده است را از کسانی‌دگر پنهان می‌دارد! کسی که جان می‌گرفت، امروز جانی دوباره می‌بخشد، و آن کس که روزی‌آورنده بود، سمِ کشنده‌اش را به خوراکِ شبانه‌ات آغشته می‌کند. وا
... پس اگر دیدیم مومنین عزت ندارند بلکه ذلیل اندو از نظر شعور و فرهنگ و اقتصاد و تمدن و قدرت نظامی،کفار بر آن ها برتری و بالایی دارند،باید یقین کنیم که ایمانمان عوضی است و اسلام را وارونه به ما فهمانده اند.
کتاب حسین وارث آدم 
صفحه ۲۸۹
آرزو داشتم معلم زبان شم که وسواس اونم تو سال کنکور و اون انتخاب رشته ی داغون آرزوم را سوزوند 
رویای نوجوونیم این بود که جایی که هستم همه منو میشناسن و محبوب و مشهورم 
اما وارونه شد همه منو میشناسن اما نه به محبوب بودن :| و من هم کسیو نمیشناسم 

هدف ندارم 
۳۴ سال بی هدف 
۳۴ سال بی ثمر 
امسال نیز خواهد گذشت 
فقط تا کی؟ 
نمی دونم 
خودم را وارونه روی تخت پیدا کردم. صبح امروز وقتی چشم باز کردم به صورت چندش آوری وارونه بودم. امعاء و احشایم به صورت وحشیانه ای روی بدنم آونگ بودند. مغزم بیرون از پوست سرم بود و موهایم رفته بود به جای مغزم توی کله. رگ و پی های دست و پایم هم دیدنی نبود. از دیدن خودم وحشت کردم؟ بله که وحشت کردم. آدم صورت حیوانی و متهوعش را ببیند چه حسی بهش دست می دهد! جلوی آینه بایستد و به جای روکش زیبایش کثافات درونش را ببیند. آدم را ترس و هراسی در برمی گیرد که نمونه
من و پنج وارونه : آگاهی لازم برای پیشگیری از بیگاری عاطفی(عاشقانه ی عاقلانه)

من و پنج وارونه
نویسنده: محمد داستانپور، انتشارات : حدیث راه عشق
بریده هایی از کتاب:
*کاش انسان‌ ها به اندازه کالایی که می‌ خرند،در دل بستن ها و محبت کردن ها هم حوصله و وسواس به خرج دهند.
*حیف است که دل‌ها بی در و دروازه باشدو عشق ها بی‌ هویت و بی‌ شناسنامه؛ چرا بعضی به (گدایی عشق) می‌ پردازند و بعضی به (حراج عشق) باید از چه گذشت، تا به چه رسید.
*آیا آنچه از دست می‌ دهی
سعد از امام باقر ع حدیث. کند که  فرمود همانا دلخ چهار گونه اند  دلی که در ان نفاق و ایمانست ودلی که وارونه است و دلی که مهر خورده واز چرک. وزنگ روی ان پوشبده است و دلی که تابناکو پاکیزه است من عرضکردم تابناک 
 کدام است  فرمود انکه چون چراغی در ان است و اما دل مهر خورده خورده ان دل منافق است واما دل تا بناکان دل مومن است که اگر خدا باو بهد شکر کند واگر گرفتارش کند صبر کند واما وارونه ان دل مشرک است سپس این ایه را خواند ایا ان کس که نگونسازبر روی خو
کتاب رودخانه وارونه (تومک)ژان کلود مورلوا۱۷۲ صفحه رقعیترجمه آسیه حیدری(شاهی سرایی)

تومک نمی دانست این آب چه جور آبی است.
حتی نمی دانست رودخانه ی کجار کجاست.
دختر، خوب نگاهش کرد.
سایه ای در چشمانش نشست
و بی آنکه تومک از او بپرسد جواب داد:آبی است که جلوی مردان را می گیرد. نمی دانستید؟ تومک سرش را آرام تکان داد.
نه، او نمی دانست. دخترک گفت: من به این آب نیاز دارم. بعد به قمقمه ای که از کمرش آویزان بود دست زد و گفت: آن را پیدا خواهم کرد و اینجا توی
ضرب المثل پاشنه آشیل از کجا آمده است؟
آشیل یا اخیلوس فرزند پله پادشاه میرمیدون‌ها مشهورترین قهرمان افسانه‌ای یونان است که نامش با آثار هومر عجین شده است. طبق بعضی روایات مادرش تتیس پس از تولد او با دو انگشت خود قوزک پایش را گرفت و وارونه در شط افسانه‌ای ستیکس فرو برد و بیرون کشید. بدین جهت تمام اعضای بدن آشیل به جز قوزک پایش همه در دست مادر بود رویین گردید.....
سپاهیان یونان که بدون کمک و یاری آشیل قادر نبودند شهر تروا را فتح کنند از اولیس خوا
کتاب  رودخانه وارونه (هانا) ژان کلود مورلوا۱۵۴ صفحه رقعیمترجم: آسیه حیدری (شاهی سرایی)

وقت نگاه کردن و دقت کردن به آن ها را داشتم.
کمی آن طرف تر دو تا دیگر از آن ها هم
مثل آن دوتای اولی در رفتند.
البته طبیعی اش این است که وقتی غریبه ای وارد جایی می شود،
بچه ها با دیدنش خجالت نمی کشند،
و برعکس دنبال او راه می افتند،
او را تعقیب می کنند، سوال پیچش می کنند.
خیلی هم برایم مهم نبود.
من منتظر بزرگ تر ها بودم. دو تا مادربزرگ با قدم هایی آرام جلو آمدند.
از جدال با کسی که قدر دان
محبت های تو نیست بپرهیز!
اینکه تصور کنی روزی میتوانی اورا متوجه اشتباهش سازی درست مثل آب کردن کوه یخ با "ها " است !
چاره ای نیست !
باران هم باشی برای کاسه های وارونه کاری نمیشه کرد !

خیلی قبول دارم حرفشو . 
ملل مختلف زیرپای یزیددرظاهرسجده مینمودند.درواقعیت دردل ازیزیدمتنفربودند.احکام اسلام درگیرتغییرشده بودازجمله رباکه حکم مبارزه باخداوپیامبرراداشت روی حکومت به ظاهراسلامی یزیدسوارشده بودوکشورهای همسایه میبایست هنگام قحطی باج میدادند.اتفاقی که پس ازعاشوراافتاده بودپوشیدن لباس وارونه برتن امت اسلامی بود.
وقتی آخر صلوات ها زمزمه ای می آمد که: و ایّد امامنا الخامنه ای، می‌گفت: باریکلا باباجون. اگه جرأت دارید، اینو ببرید دانشگاه.
بابا جون، ما جرأتش رو داریم. ولی توی این خفقان، اسم آقا که سهله، اسم کار فرهنگی رو بیاریم، صاف میریم تو گونی! من الان از توی گونی دارم مینویسم! هوا اینجا اصلا خوب نیست. فدای یک لبخند آقا. 
سالها پس از انتظار این روزها که جز گذشته ای در آینده نیستند، در زمان حال، می پرسی از حال و روزم.
من آن روزها منتظر تغییر بودم و هیچ. تو دیگر دنبال چیز تازه ای نباش. هر بار به ناچار و بیشتر به اختیار، عقب رفتم و قدم های وارونه ام خوب از پس ویرانی خویشتنم بر آمدند.
ادامه مطلب
در این بیدادگاه دل فریبانه
نشستم بی قرار در حسرت خانه
در آنجایی که بودم من زمانی پر ز شادی
کنون هستم سرابی رو به وارونه..
کنارم زندگی ها غصه ها گلها گذشتند
زمان طی شد دلم گشت پر ز ویرانه..
به سان مرغ در زندان تمام روز میخوانم
چرا گشتم جدا از یار و کاشانه
دلم از غصه هایش قصه هایش شاد میخواند
به سان کودکی گاهی بخندد گاه هم گریه
هنوز خواند نوایی مرغک بی جان تنهایم
 نوایی تا شود پر این زمان و این غمک لحظه
ساده
مهر 1391
تخیل لزوما وارونه حقیقت نیست، بلکه روی دیگر آن است...
خیال می‌پرورانم در ذهنم. روزی را که سرباز نیستم و می‌توانم صبح با خیال راحت بلند شوم و شیر را گرم کنم و با کمی عسل مخلوطش کنم. دوش بگیرم. با دوچرخه به محل کار بروم.
هیچوقت هیچ‌کس نمی‌تونه خیال رو از شما بگیره! این خلاصه همه داستان‌های تاریخ بشریته...
عشق هم راز غریبی ست در این  ظلمت شب
مرگ غمناک شکوفهز تگرگ،
خواهش کاهن یک معبد دوراز  کلیسای همان نزدیکی!
دزد راوحشت از بیداری!
بیمِ  ماریاز آلودگی طعمه به سم
روزِ وارونه که شب را ماند !
به کجا می رسدمخواب و خیال؟ 
به کجا می بردم دزد دریایی وجدان هرشب؟!
به کجا می کِشدم ؟!خوابِ آلودهِ به سنگینی سرب
آفرین  باد  به گلدسته مسجد که مرا کرد بیدارزخواب غم دوشین غریب
     #پروین_اسحاقی
جهت خواندن اشعارم به این آدرس سر بزنید parvin58.blog.ir

طرز تهیه جوانه گندم در خانه
در این مقاله به شما طرز تهیه جوانه گندم در خانه را آموزش می دهیم. جوانه گندم سرشار از ویتامین و مواد مغذی مورد نیاز بدن است. به علاوه خوردن آب جوانه گندم صبح ها یک صبحانه کامل و مغذی است از این رو به جای خرید آماده و گران آن بهتر است خودتان یاد بگیرید که چگونه جوانه گندم را در خانه تهیه کنید.

دانه ها را بخیسانید
در مرحله اول باید دانه های گندم را در آب خیس کنید تا مرطوب شود.. برای جوانه زدن گندم ها باید دانه های خیس
وی دیشب دریکی از کانال های تلگرام واژه ی کامیک را مشاهده کرد
و دنبال این که کامیک چه است سایت هارا وارونه کرده است و در نهایت پدر اینستاگرام و پینترست را بابت این کامیک ها دراورده و به شدت معتاد شده..
و از چشم درد به سوی کوری پیش میرود.
و تامام.
#پست_موقت
این روزها مصرف الکل، به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی آن مورد استفاده فراوانی دارد.
الکل با فرمول C2H5OH  نامهای مختلفی دارد ،نام علمی آن "اِتانول" و نامهای تجاری آن "اتیل الکل" یا "الکل میوه" و یا " الکل اتیلیک" می باشد. همین الکل بعنوان ماده نوشیدنی در انواع مشروبات الکلی و آبجو ها استفاده می شود که از نظر فقه اسلامی تنها الکل نجس بوده و نوشیدن آن حرام می باشد.
آنچه که قریب به اتفاق مردم اشتباه می کنند اینکه روی برچسب برخی از این الکلها نوشته شده "الک
شیخ خلیل شقیر (مفتی بعلبک و بقاع) در ملاقاتی با (شهید) سید (محمد باقر) صدر گفت: 
دچار خستگی می‌شوم پس (به همین دلیل) مطالعه، خواندن و نوشتن را رها می‌کنم بلکه شاید هر کاری را رها کنم. برای (رهایی از) این حالت چه کنم؟
شهید صدر در پاسخ گفت:
کسی که دسیسه‌ها، توطئه‌ها، شیطنت‌ها، بدگویی‌ها و وارونه نمایی‌ها که بر (ضد) مبادی اسلام انجام می‌شود را می‌بیند، چگونه نشستن و رها کردن مطالعه و کار جدی و بی وقفه، برایش گوارا می‌باشد؟»
محمد باقر الصدر؛ الس
ورزش کردن عادت بسیار پسندیده ای است و تا بحال کسی نتوانسته ادعا کند ورزش برای بدن ضرر دارد اما این فعالیت سودمند هم مثل هر کار دیگر یک سری آداب و مقدمات دارد که حتما باید رعایت شود تا نتیجه وارونه ندهد.باید بدانید که اساسا” هر برنامه ورزشی دارای ۲ مرحله بسیار با اهمیت و ضروری می باشد که شامل گرم کردن بدن و سرد کردن آن می باشد.
ادامه مطلب
بابا لنگ دراز عزیزم!
بعضی آدم‌ها را نمیشود داشت...
فقط میشود یک جور خاصی دوستشان داشت... بعضی آدم‌ها اصلا برای این نیستند که برای تو باشند یا تو برای آن‌ها!
اصلا به آخرش فکر نمیکنی، آن‌ها برای اینند که دوستشان بداری! آن هم نه دوست داشتن معمولی، نه حتی عشق، یک جور خاصی دوست داشتن که اصلا هم کم نیست...
این آدم‌ها حتی وقتی که دیگر نیستند هم در کنج دلت تا ابد یه جور خاص دوست داشته خواهند شد...
آموختم که چشم پوشی از حقایق آنها را تغییر نمیدهد...
تصمیم گیری در زمان شکست همواره نیمی از راه نجا و رهایی است...
تو یی که مرا درحال سقوط می بینی ؟آیا تابه حال اندیشیدی که شاید تو وارونه ایستاده ای شاید بدونی که حتما میدونی خودتو زدی به نداستن...
دست پازدنمو دوست داری میدانی شنا بلدنیستم ...اقیانوس باهمه بزرگی و ترفتندهایش فرزند پدری کوچک به نام قطره است...
من یاد گرفتم در زندگی هیچ چیزی محال نیست ولی زمان باعث شد بدانم در آب گل آلود میشه ماهی گرفت

باید بتوانی از خود و داستان هایت بیشتر بنویسی ولی دوست نداری و مایل نیستی. مشکل از آن جا آغاز می شود که میان این خواستن و دوست نداشتن کشمکشی مدام در جریان باشد و تو هر بار - به خود که دروغ نخواهی گفت - علت تازه ای برایش می یابی و شگفت زده می شوی از این چرخه بی پایان تغییرات درونیت که گویا هیچ گاه پایان نخواهند یافت؛ و گویا برای همیشه کودکی هستی خیال باف و خیال خواه و خیال زی که وارونه گذران می کند از خیال به حال.

آموختم که چشم پوشی از حقایق آنها را تغییر نمیدهد.......تصمیم گیری در زمان شکست همواره نیمی از راه نجا و رهایی است ...تو یی که مرا درحال سقوط می بینی ؟آیا تابه حال اندیشیدی که شاید تو وارونه ایستاده ای شاید بدونی که حتما میدونی خودتو زدی به نداستن ......دست پازدنمو دوست داری میدانی شنا بلدنیستم .......اقیانوس باهمه بزرگی و ترفتندهایش فرزند پدری کوچک به نام قطره است ......من یاد گرفتم در زندگی هیچ چیزی محال نیست ولی زمان باعث شد بدانم در آب گل آلود میشه ما
سالها بعد، اگر برای فرزندان ایران زمین سئوالی در خصوص برجام مطرح شود همگان خواهند گفت :بواسطه ای موفقیت ایران در مذاکره با طرفهای 1+5 ، و به پاس قدر دانی از تلاشهای بی نظیر تیم دکتر ظریف ، هدایایی در قالب سکه و .... به آنها اهدا شد!
برخی از اخبار تاریخی در همین حد اعتبار دارند!
نسیمی حیات‌بخش وزیدن گرفته است که بشارت باران با خود دارد. باد قطرات آب را از دورترین نقاط دریاهای دور گرد می‌آورد و موج بر می‌انگیزاند. تلاطم دریا اکنون خبر از طوفانی نزدیک دارد، طوفانی که در جهان وارونه‌ی جهل و ظلم و استکبار انقلاب خواهد کرد و کفار و مستکبرین را که به‌ناحق حاکمیت یافته‌اند به زیر خواهد کشید و صالحین و مستضعفین را وارث زمین خواهد ساخت. 
تاریکی بَدر است و دیگری در آغوشِ کسانِ دیگر است؛ جوشیدنم بسانِ نوشیدنیِ تلخِ زمانه‌ام، بی‌آغوشت همانندِ شب‌های دیگر است. کفر می‌گویم و چله به جای می‌آورم، شرابی که جام‌جام از آن نوشیده‌ام، بی‌آغوشت همانندِ چله‌گانِ دیگر است. به یاد آر روزی را که برای رسیدن به دیگری، دیگران را بسانِ کسانِ‌دیگر چوب خط کشیده‌ام، آن‌گاه که این محال ممکن شد، این‌‌بار من به پاسِ دیگران مِنحَت این رنج را به پیشانی کشیده‌ام. خاموشی‌ات ناشی از خلقِ کریه
متن آهنگ عشق تو صدام از مازیار فلاحیعشق تو صدام مثله غم تویه بارونه زندگیم شده شبو روزای وارونهاز حاله من کسی چیزی نمیدونه، وقتی نیستی خونه، خونه ساکتو آرومهشب تو خیالم سر تو رویه زانومه، برگرد بیا به خونه، خونه بی تو زندونه

ادامه مطلب
از گوشه‌ی اتاقم به تمام جهان، از گوشه‌ی جانم به تمام جانها. عشق در قلب من این‌گونه می‌تپد، و این‌‌چنین کار می‌کند.
عشق این‌چنین کار می‌کند؛ همچون ساعتی که وارونه می‎گردد.
و تو باید قلمو را، قلم را، ابزار جراحی را، گچ را، قدم را، نفس را، جان را و انسان را و خدا را و همه چیز را، چنین برداری و چنین در کار کنی.
حلمی | هنر و معنویت
من که دوست دارم برم دانشگاه بشینم درس موردعلاقه مو بخونم، پژوهش کنم و مرز های علم رو بشکافم مجبورم برم کار کنم برم واسه چندرغاز منت این و اونو بکشم بهم کار بدن یا حتی واسه کار پیدا کردن دوره ای رو ثبتنام کنم تا چیزی یاد بگیرم که با روحیه ام سازگار نیست! 
به جاش خیلی ها که جاشون تو دانشگاه نیست دارن گند میزنن به پایه های علمی مملکت درحالی که هیچ اعتقادی به درس ندارن و یکی دیگه خرجشونو میده و غم پول ندارن!
چرا همه چی برعکسه؟ چرا واقعا؟
امثال من ن
سلام من اینسانوسم در سرزمین عجایب
یه پسر دیوونه
بین آدمای کورو لالو کر 
آدمایی که کورکورانه فقط دارن حرکت میکنن 
آدمایی که بدون فکر کردن، میمیرن
آدمایی که از حقیقت میترسن 
آدمایی که ادعا میکنن میفهمن
آدمای غرق شده در توهمات
آدمای توهم پرست 
آدمای حزب بادی
آدمای یهویی
آدمای وارونه
و بقول خودم
آدمای شِلتِن
من اینسانوسم کسی که همه چیزای اطرافشو (حتی کوچیک ترینش) میبینه می‌فهمه حس می‌کنه ولی خودشو بی تفاوت نشون میده طوری که انگار نفهمه !
من ن
آیا لازم است که چند کیلو اضافه کنید تا در یک تیم ورزشی شرکت کنید، وضعیت سلامت‌تان را بهتر کنید، یا فقط می‌خواهید پُرتر شوید؟ بیشتر افراد مایلند وزن کم کنند، اما شما می‌توانید با وارونه کردن یا تغییر بعضی از قوانین اصلی تغذیه، مقداری دورکمرتان را بیشتر کنید. بااین وجود، خیلی‌ها نمی‌توانند درک کنند که سریعا وزن گرفتن، تا چه اندازه می‌تواند سخت باشد. خوشبختانه، وزن گرفتن، کاملا درون یافتی است و نیازی به تکاپوی زیاد و هزینه بالا ندارد؛ بع
در زندگی بعدی، کاش می شد مسیر را وارونه طی کنم. در آغاز، پیکری بیجان و مرده باشم و آنگاه راه آغاز شود.
در خانه ای از انسانهای سالمند، زندگی را آغاز کنم و هرروز همه چیز، بهتر و بهتر شود. به خاطرِ بیش از حد سالم بودن، از خانه بیرونم کنند. بروم و حقوق بازنشستگی ام را جمع کنم.و سپس، کار کردن را آغاز کنم.
ادامه مطلب
رب فلفل۵ کیلو فلفل قرمز رو شستم ودونه های داخلشو خارج کردم و سه چاهار تکه برش زدم کردم (در فیلم نشون دادم)تو قابلمه ریختم ۵ _۶عدد گوجه فرنگی رو پوره کردم و روی فلفلها ریختم(برای خوشرنگ وخوش طعم شدن رب) ودربشو گذاشتم تا خوب بپزه وفلفلها نرم بشن وبعد با گوشت کوب برقی خوب پوره کردم(میتونید داخل مخلوط کن بریزید) دوباره رو حرارت گذاشتم(بدون درب) و کمی نمک اضافه کردم و گذاشتم خوب ابشو بکشه وسفت بشه وبعد تا داغه داخل شیشه ریختم ودربشو خوب چفت کردم و
چیزی درونِ افکارش گره می‌خورد و دردی شقیقه‌هایش را تا سَر حد، می‌سوزاند؛ باید چیزی را درونِ مخیله‌اش باور کند اما نمی‌خواهد دریابد دنیایی که به نیکی درونِ ذهنش ساخته است، چگونه واژگون او را میانِ زمین و آسمان، آویزان رها کرده است. باید می‌دانست انسانی که نامِ دوست را از صمیمِ قلب روی آن گذاشته است، همان دشمنی است که گلوله‌های تشنه به خونش را درونِ اسلحه‌ی فلزی یک به یک اضافه کرده است، که چگونه قدم کوتاه‌تر از قدم‌های بُلندش می‌گذارد
سقف کاذب D112a : ساختار این مدل سقف شامل یک زیرسازی فولادی بسیار سیک با سازه گذاری به چهره دوطرفه است که پنل ها در یک یا دولایه روی آن نصب میشوند. باتوجه به عملکرد بسیار بالای این گونه سقف میتوان ازآن دربسیاری از ساختمانها و فضای مختلف بهره‌گیری کرد. ساختار این مدل وارونه مدل D112a حائز یک طرف استکه پنل ها دریک یادو لایه برروی آن نصب می شوند. با کاربرد ازاین مدل سقف میتوان سرعت اجرایی راافزایش داد و مصالح و خرج ها رابه دست کم رساند.یکی از کاربرد ها
گاوآهن یا خیش ابزاری در کشاورزی برای کندن، زیر و رو کردن و شخم زدن زمین است که دارای تیغه یا تیغه‌های فولادی سنگین که به وسیله چهارپا به ویژه گاو بر روی زمین کشیده می‌شود.
 این ابزار با نوک تیز و برگشته به درون، سر آن به گردن گاو یا به تراکتور می‌بندند و با آن زمین را شخم می‌زنند.
گاوآهن از مهمترین ابزارهای خاک ورزی اولیه است که انواع مختلفی دارد. برخی از انواع مختلف آن عبارتند از:
گاوآهن برگردان دار
گاوآهن بشقابی
گاوآهن چیزل
گاوآهن دوار
گا
داستان اکوان دیو
چوپانی نزد کیخسرو و رستم آمد و گفت که گوری زرین داخل گله شده. شاه رستم را به نبرد با این گور شگفت فرستاد. رستم خواست گور را بگیرد که گور ناپدید شد. پس فهمید که آن گور نیست و چاره به جای زور، تدبیر است. روزها گذاشت و رستم مشغول استراحت شد و در یکی از این روزها که خواب او را در ربود، اکوان دیو خود را به شکل بادی در آورد و قسمتی از زمین را که رستم بر آن خفته بود بریده و به آسمان برد. وقتی رستم بیدار شد دیو به او گفت که حال به سمت کوه بین

آقای زائری؟!
اگر حوزه تمامی طلبه هایش منصف ، منطقی و خوش فهم بودند و در مسیر  علم خود قدم بر می داشتند امروز جرثومه هایی مانند آقامیری که خلع لباس شد وایضا شما نبودند که وارونه بفهمند!

آقای زائری؟!شاید کنار گذاشتن از برنامه کارشناسی تلویزیون، اینچنین گستاختان کرد!تا دیر نشده برگردید!
پس از انتشار بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص افزایش جمعیت، رسانه های اپوزیسیون و بیگانه تلاش کردند با ارائه «بخشی از حقیقت» مؤلفه های مهم مستتر در بحث جمعیت را وارونه نمایی کنند. فارغ از نیت های شوم معاندین نظام و هراس آنان از «ایرانِ پرجمعیت»، آنچه در پی می آید نشان می دهد بی تردید بیانات رهبر فرزانه انقلاب که با محوریت «جمعیت به عنوان مؤلفه اقتدار ایران» منتشر شد، کاملاًً رهنمودهایی کارشناسی شده و صحیح بوده است.

ادامه مطلب
بچه که بودیم؛ به ما فهمانده بودند که حیات یک لطف بزرگ است از جانب خداوند. برای همین همیشه تولد برای ما شگفت انگیز بود. در تولدها این تو بودی که باید با ذخیره عیدی‌ها و سرمایه‌های‌ت برای خانواده کیک می‌خریدی و شکر «بودن»ت را به جا می‌آوردی. خبری از جشن و مراسم و مهمان و ... نبود. خانواده دور هم جمع بود و تو کیک می‌خریدی! البته خانواده‌های ما هم جمعیت خودشان کافی بود برای یک دورهمی و کیک خوردن!
تازه تولد را نه به تاریخ تولدت که به تاریخ تولد بزر
به نام حضرت دوست
تابستان 98، تابستان عجیبی بود، پر از اتفاقات کوچک و بزرگ، پر از تجربه های تلخ و شیرین، شیرینی هایی که طعمشان همچنان زیر زبانم است و با هر بار مرور آن ها لذت می برم، و تلخی هایی که همچنان در خاطرم هستند و با هربار یادآوری شان، بیش از پیش ناراحت می شوم.
تابستان با همه تلخی ها و شیرینی هایش، هرچه که بود، مدتی است به پایان رسیده است. اما چه کنم که آن شیرینی ها و تلخی ها همچنان همراه هستند...
می خواهم کمی درباره "باشگاه هنر و رسانه نوجو
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛
در روایت‌های سیره، تاریخ و حدیث آن‌قدر نعل وارونه زده‌اند که حساب ندارد؛ در آن‌ها چنان نموده‌اند که قاتل را مقتول، ظالم را مظلوم، شب را روز و روز را شب نشان داده‌اند.
پاک‌ترین و پارساترین صحابه‌ای چون ابوذر، عمار، حُجربن‌عَدی را مردمی تبهکار، سفیه و اخلالگر معرفی کرده، کسانی چون معاویه، مروان‌بن‌حَکَم، ابوسفیان و زیاد را افرادی پاک، مبرّا و مرد خدا شناسانده‌اند!
آن‌قدر در حدیث
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛
در روایت‌های سیره، تاریخ و حدیث آن‌قدر نعل وارونه زده‌اند که حساب ندارد؛ در آن‌ها چنان نموده‌اند که قاتل را مقتول، ظالم را مظلوم، شب را روز و روز را شب نشان داده‌اند.
پاک‌ترین و پارساترین صحابه‌ای چون ابوذر، عمار، حُجربن‌عَدی را مردمی تبهکار، سفیه و اخلالگر معرفی کرده، کسانی چون معاویه، مروان‌بن‌حَکَم، ابوسفیان و زیاد را افرادی پاک، مبرّا و مرد خدا شناسانده‌اند!
آن‌قدر در حدیث
و نترسیم از مرگ
مرگ پایان کبوتر نیست
مرگ وارونه یک زنجره نیست
مرگ در ذهن اقاقی جاری است
مرگ در آب و هوای خوش اندیشه نشیمن دارد
مرگ در ذات شب دهکده از صبح سخن می‌گوید
مرگ با خوشه انگور می‌آید به دهان
مرگ در حنجره سرخ گلو می‌خواند
مرگ مسئول قشنگی پر شاپرک است
مرگ گاهی ریحان می‌چیند
مرگ گاهی ودکا می‌نوشد
گاه در سایه نشسته است به ما می‌نگرد
و همه می‌دانیم
ریه‌های لذت، پر اکسیژن مرگ است 
در نبندیم به روی سخن زنده تقدیر که از پشت چپرهای
صدا می
لنز رتروفوکال : ، یا لنز وارونه‌کانون، نوعی  لنز واید انگل
است، که  به شیوه  معکوس پیکربندی یک لنز تله فوتو تولید می شود. این لنز
توسط پیر آنژنیو در سال ۱۹۵۰ میلادی در کشور فرانسه اختراع گردید و هنوز هم
در فرانسه این  دوربین عکاسی رابه‌ احترام نام مخترع آن، رتروفوکال آنژنیو می گویند.
یک
لنز تله فوتو از دو گروه  عدسی  محدب و مقعر که رو به روی هم قرار می
گیرند ساخته می شود. این مکانیزم سبب کم شدن فاصله نخستین عدسی لنز با صفحه
حساس عکاسی می
دورم از احتمالات تقدیر
از قضا سیرم و از قَدَر، سیر
کاشکی مرگ جَلدی بیاید
روز آزادی از قفل و زنجیر
خیری از زندگانی ندیدم
چیزی از نوجوانی ندیدم
عمر، با حسرت و ترس طی شد
لذتی از جوانی ندیدم
مرگ، وقتی که تو جان نداری
بعد یک عمر، جانان نداری
راحتِ دردِ بی طاقتِ توست
منجی توست، ایمان نداری!!
مرگ، وارونه درد و رنج است
نسخه ئ نقشه ئ اصل گنج است
مرگ، چاقوی تیز وصال است
مرگ، پایان تیغ و ترنج است
محمد رحیمی
دورم از احتمالات تقدیر
از قضا سیرم و از قَدَر، سیر
کاشکی مرگ اکنون بیاید
روز آزادی از قفل و زنجیر
خیری از زندگانی ندیدم
چیزی از نوجوانی ندیدم
عمر، با حسرت و ترس طی شد
لذتی از جوانی ندیدم
مرگ، وقتی که تو جان نداری
بعد یک عمر، جانان نداری
راحتِ دردِ بی طاقتِ توست
منجی توست، ایمان نداری!!
مرگ، وارونه درد و رنج است
نسخه ئ نقشه ئ اصل گنج است
مرگ، چاقوی تیز وصال است
مرگ، پایان تیغ و ترنج است
محمد رحیمی
دستبرد در کار طبیعت، عوض کردن مسیرها، به هم ریختن رویه ها و فرآیندهای طبیعی، به هم زدن نظم نهادینه، وارونه کردن سیر حرکت پدیده ها، نابود کردن ریشه ها، نابود کردن مرزهای اخلاقی و ... همگی ثمره تلاش این انسان برای ساختن "چیز"  هایی بهتر است...!
درس سیل برای ایرانیان ماندگار خواهد شد...
دروازه قرآن و رودخانه همجوار آن. (عکس از yjc.ir)
آیا برای دیگر ملل هم باید تجربه ای مثل آن پیش آید؟!
به راستی که "تاریخ تکرار بی پایان خطاهای زندگی" (لورنس دورل) است...
تول
به شدت دلم هوای نوشتن را کرده بود. قلم و کاغذی برداشتم و کمی بعد لعنت فرستادم به دستی که عادت کرده به تایپ کردن توی گوشی و خودکار رو رها کردم. دلم می خواست یکم توی تنهاییام برای خودم فکر کنم.راستش این روزا نه رضایتی از اتفاقای درونش دارم و نه رضایتی از خودم، این نارضایتی باعث میشه تنفرم از خودم بیشتر بشه و این که اطمینان پیدا کنم من نمی تونم خود مزخرفمو تغییر بدم. وقتی میگم از شرایط الانم راضی نیستم یه صدایی ته ذهنم می گه خب چیکار کنم که رضایت د
اسیرِ سایه ی نحسی شدیم به اسمِ "غم"
اسیر سایه ی شومی که سال ها
پا به پای عمرمان قدم گذاشت و ماند و نرفت؛
زدند و زخمش روی جسممان ماند،
کشتند و غَمَش روی دلمان ماند،
پرواز کردند و غمِ سقوطشان لرزه به تنمان انداخت،
صبح به صبح،
چشم باز کردیم و شنیدیم
اخبارِ منحوسی را که ریشه به قلبمان زد،
ما 
گرفتاریم
به پرواز های از مبدا معلوم
تا مقصدی نامعلوم،
دچاریم
به اضطراب های منتهی شده به تلخی،
به خوشی هایی که هنوز از راه نرسیده فراموششان میکنیم،
توی این بر
   نشر  شایستگان منتشر کرد:  دنیای وارونه.   تعبیر رویای محال.   دو اثر جدید بلند. بقلم شین براری. در آذر ماه خزان 1397 چاپ و منتشر گردیده بود ک ه با استقبال. خوبی از جانب مخاطب قشر خاص مواجه. گردید و اکنون. با توجه به وضعیت بحران کاغذ. زمینه ی چاپ مجدد آن. فراهم نمیباشد. و در این پست به جملاتی محدود از این دو اثر پرداخته ایم 
اثر داستانی بلند بنام #تعبیر رویای بلند. 
ادامه مطلب
بعضی وقتا فکر میکنی که همه چی داره خوب پیش میره.
فکر میکنی که توی راه درست قرار گرفتی و اگر هم توی مسیر درست نباشی، توی یه بیراهه ای هستی که بالاخره به یه جایی می رسه ...
و بعد ناگهان، توی یک دقیقه،
همه چی منفجر می شه.
نقشه هایی که ریخته بودی. برنامه ریزی هایی که انجام داده بودی.
همه شون دود میشه و میره هوا ...
همه اون چیزهایی که بافته بودی، پودر میشه
و به خودت میایی و می بینی نه راهی هست
و نه بیراهه ای...
و تو میمونی و خاکستر افکارت ...
و به این فکر میکن
امّا پیش از همه چیز، نخستین توصیه‌ی من امید و نگاه خوشبینانه به آینده است. بدون این کلید اساسیِ همه‌ی قفلها، هیچ گامی نمیتوان برداشت. آنچه میگویم یک امید صادق و متّکی به واقعیّتهای عینی است. این‌جانب همواره از امید کاذب و فریبنده‌ دوری جسته‌ام، امّا خود و همه را از نومیدی بی‌جا و ترس کاذب نیز برحذر داشته‌‌ام و برحذر میدارم. در طول این چهل سال -و اکنون مانند همیشه- سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و فعّال‌ترین برنامه‌های آن، مأیوس‌سازی مر

حدود ده سال پیش وقتی خواهرم دوازده سالش بود و کانون میرفت روزهای زوج کنار کتابهایی که برای خودش می آورد حتما یکیش مال من بود یه رمان نوجوان که خوراکم بود نوجوون نبودم اما شدیدن عاشقش بودم :)) الانم نوجوون نیستم اصلا اما هنوزم برام جذابه و همین باعث شده بازم به یکی بسپارم بره کانون و برام کتاب بیاره :)
یه توصیه از من : به سنتون نگاه نکنید فقط کتاب نوجوان بخونید :))
این کتاب رو برای سومین بار دارم میخونم و هر بار بیشتر دوسش دارم ...

از همون صفحه ه
امّا پیش از همه چیز، نخستین توصیه‌ی من امید و نگاه خوشبینانه به آینده است. بدون این کلید اساسیِ همه‌ی قفلها، هیچ گامی نمیتوان برداشت. آنچه میگویم یک امید صادق و متّکی به واقعیّتهای عینی است. این‌جانب همواره از امید کاذب و فریبنده‌ دوری جسته‌ام، امّا خود و همه را از نومیدی بی‌جا و ترس کاذب نیز برحذر داشته‌‌ام و برحذر میدارم. در طول این چهل سال -و اکنون مانند همیشه- سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و فعّال‌ترین برنامه‌های آن، مأیوس‌سازی مر
خب تو مصاحبه کاری که رفته بودم این سوال ازم پرسیده شد: هدف و برنامت برای آینده چیه؟
و من چی گفتم؟ گفتم چون روانشناسی می‌خونم هدفم این بود که روانشناس می‌شم ولی الانم دارم می‌گردم و کارای مختلفو امتحان می‌کنم تا ببینم چی می‌شه. 
همینقدر معمولی و ساده. من کیم؟ من بایو اکانت ویرگولمم که نوشته: "یک انسان معمولی که سعی می‌کنه خودشو و دنیا رو بشناسه"
راستش از معمولی بودن متنفرم و اینطوری رفتار کردن احتمالا مکانیسم دفاعی منه. مکانیسم واکنش وار
میز چوبی لرزید؛ اجسام در چهارگوشه‌ی اتاق به هیچ اراده‌ای به حرکت درآمد؛ جسم شیشه‌ای در میانه‌ی راه لغزید و طِی سقوطی چند، به زمین اصابت کرد و شکست، و هزار تکه‌اش، زمین مُسطح را به مین‌های کشنده تبدیل کرد. دیگری افکار چروکیده‌اش را میان دستانِ لرزانش فشار می‌دهد، گویی که فشارِ عظیمی از درون، مغز پوکیده‌اش را نشانه رفته است، باید دردها در این نقطه سکوت اختیار می‌کردند، اما ذهن نسبت به دنیای بیرون برتری جُست و جاذبه را همچون کوتوله‌ای
بیشتر سطح زمین از کدام گروه سنگ ها پوشیده است؟سنگ های رسوبی

وجود ذخایر زغال سنگ در یک منطقه بیانگر چه نوع آب و هوایی است؟بیانگر وجود جنگل و آب و هوای گرم و مرطوب در گذشته آن منطقه است.

در چه صورتی اصل توالی لایه های رسوبی،درست نخواهد بود؟در صورتی که لایه های رسوبی وارونه شده باشند.

سوخت های فسیلی چگونه به وجود می آیند؟سوخت های فسیلی با گذشت زمان طولانی از بقایای جانداران تشکیل میشوند.

فسیل را تعریف کنید؟آثار و بقایای اجساد جانداران قد
امام صادق(علیه السلام):ازرییس هایی که دوست دارندریاست کنندپرهیزکنید.سوگندبه خداهرمردی کفشها پشت سراوبه صدادرآیند,هم خودش وهم آنانکه به دنبال اوراه میروند, هلاک شوند.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):به خداسوگندماکسی راکه متقاضی این مقام یابرآن حریص باشدبه این کار نمی گماریم.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هرزمامداری چیزی ازکار امت مرابه دست گیردودرکارآنهامثل کارهای خصوصی خود دلسوزی وکوشش نکند, روز رستاخیزخداونداورا وارونه درآتش اندازد.
پیام

از جدال با کسی که قدردان محبت های تو نیست بپرهیز .
اینکه تصور کنی روزی میتوانی او را متوجه اشتباهش سازی درست مثل آب کردن کوه یخ با " ها " است .چاره ای نیست !
باران هم باشی برای کاسه های وارونه کاری نمیشه کرد .
#دکتر_حسین_الهی_قمشه‌ای
دستگاه فلسفی بهداددستنویس هایی دربارهمدینه فاضلهشهر عالیکمون عالیسیبرنتیک و نقش زنان در کمون عالیاستحساناستحبابدربارۀ نقش زنان در کمون عالیگردانش جهان( علوم  سیبرنتیک و سکسولوژی )( هشتم و نهم فروردین 1398 )    
در کمون عالی ارتباط جنسی از عقب بین مردان با زنان هم در مورد چنین مردان و هم در مورد چنین زنان شامل قاعده و قانون استحباب و استحسان خواهد شد یعنی نوعی جوایز معنوی برای چنین ارتباطات جنسی تعیین خواهد شد . ( علت اصلی آن هم این است که با پ
دستگاه فلسفی بهداددستنویس هایی دربارهمدینه فاضلهشهر عالیکمون عالیسیبرنتیک و نقش زنان در کمون عالیاستحساناستحبابدربارۀ نقش زنان در کمون عالیگردانش جهان( علوم  سیبرنتیک و سکسولوژی )( هشتم و نهم فروردین 1398 )    
در کمون عالی ارتباط جنسی از عقب بین مردان با زنان هم در مورد چنین مردان و هم در مورد چنین زنان شامل قاعده و قانون استحباب و استحسان خواهد شد یعنی نوعی جوایز معنوی برای چنین ارتباطات جنسی تعیین خواهد شد . ( علت اصلی آن هم این است که با پ
سیاه‌چاله ناحیه‌ای از فضا -زمان با گرانشی چنان نیرومند است که هیچ چیز حتی ذرات و تابش‌های الکترومغناطیسی مثل نور — نمی‌توانند از میدان گرانش آن بگریزند. نظریه نسبیت عام آلبرت انیشتین  پیش‌بینی می‌کند که یک جرم به اندازه کافی فشرده شده، می‌تواند سبب تغییر شکل و خمیدگی  فضا-زمان و تشکیل سیاهچاله شود. مرز این ناحیه از فضازمان که هیچ چیزی پس از عبور از آن نمی‌تواند به بیرون برگردد را افق رویداد می‌نامند. صفت «سیاه» در نام سیاه‌
کتاب لذت متن ، نوشتهٔ رولان بارت ، ترجمهٔ پیام یزدانجو ، نشر مرکز

کسی ( نوعی «موسیو تست » وارونه ) را تصور کنید که همه ی حد و مرزها ، همه ی مرتبه ها ، همه ی انحصار ها را در وجود خود از بین می برد، اما نه از راه سازگار سازی که صرفا با تاراندن همان شبح فرتوت : تناقض منطقی ـ کسی که هر زبانی را با هر زبانی ، حتی آن زبان ها را که با هم مغایر محسوب می شوند ، در هم می امیزد؛ کسی که بی حرف و حدیثی مسئولیت هرگونه بی منطقی ، مسئولیت هرگونه نا سازی ، را بر عهده
سیاه‌چاله ناحیه‌ای از فضا -زمان با گرانشی چنان نیرومند است که هیچ چیز حتی ذرات و تابش‌های الکترومغناطیسی مثل نور — نمی‌توانند از میدان گرانش آن بگریزند. نظریه نسبیت عام آلبرت انیشتین  پیش‌بینی می‌کند که یک جرم به اندازه کافی فشرده شده، می‌تواند سبب تغییر شکل و خمیدگی  فضا-زمان و تشکیل سیاهچاله شود. مرز این ناحیه از فضازمان که هیچ چیزی پس از عبور از آن نمی‌تواند به بیرون برگردد را افق رویداد می‌نامند. صفت «سیاه» در نام سیاه‌
مختصری در باره ساز کمانچه
 ساز کمانچه یکی از سازهای زهی است و دارای 4 سیم می‌‌باشد. این سیم‌ها به موازات تمام طول ساز امتداد دارد و صدای آن خیلی خوش و جذاب می‌‌باشد ولی کمی به اصطلاح تو دماغی می باشد. این ساز علاوه بر شکم، دسته و سر، در انتهای تحتانی ساز پایه وجود دارد که روی زمین یا زانوی نوازنده قرار میگیرد . شکم ساز کروی و توخالی است که مقطع نسبتا کوچکی از آن در جلو به دهانه‌ ای اختصاص یافته است و روی دهانه پوست کشیده شده و بر روی پوست، خرک
شهاب صنعت با افتخار اعلام می نماید که جدیدترین دستگاه بطری شوی روتاری نیمه اتومات با 30% تخفیف وارد بازار نموده است این دستگاه از بهترین و با کیفیت ترین قطعات ساخته شده است و با توجه به قیمت پایین آن بسیار مورد استقبال مشتریان عزیز قرار گرفته است.
یکی دیگر از تولیدات ماشین سازی شهاب صنعت طراحی و تولید دستگاه بطری شوی روتاری نیمه اتومات می باشد این دستگاه در جهت برآورده نمودن نیاز صنعتگران به صورت سفارشی و عمومی ساخته شده و وارد بازار شده اس
تعمیر مبلمان
نیاز به تعمیر مبلمان پس از گذشت چندسال از استفاده از مبلمان احساس میشود به همین دلیل افراد به دنبال این خدمات میگردند.
تعمیر مبلمان بستگی به میزان استفاده و جنس مبل تغییر میکند گاهی از مبل ها لا هزینه کم نو میشوند و گاهی با هزینه بیشتر.
برای تعمیر مبلمان میتوانید با استفاده از خدمت از ما از چندین متخصص قیمت بگیرید و سپس درخواست کنید تا آنها برای کار شما اقدام کنند.
بورس تعمیرات مبل قیمت تعمیرات مبل استیل تعمیرات مبل شرق تهران تع
«وَ عَمِّرْنِی مَا کَانَ عُمُرِی بِذْلَةً فِی طَاعَتِکَ، فَإِذَا کَانَ عُمُرِی مَرْتَعاً لِلشَّیْطَانِ فَاقْبِضْنِی إِلَیْکَ قَبْلَ أَنْ یَسْبِقَ مَقْتُکَ إِلَیَّ، أَوْ یَسْتَحْکِمَ غَضَبُکَ عَلَیَّ...»
صحیفه‌ی سجادیه - دعای مکارم‌الاخلاق
-----------
24 سالگی، پربار بود.
پر از اشتباه، آزمون و خطا، نرسیدن، دل‌کندن، ازدست‌دادن، متزلزل‌شدنِ نقش تصویرها و تصورهایی که در درستی‌شان تردید نداشتم، افتادن و مثل همیشه، بلندشدن برای دوباره‌سا
سال 92 می گفتیم: اگر رئیسی رأی بیاورد و روحانی برکنار شود و مردم طعم خوشی را بچشند، همه خواهند فهمید که 40 سال بدبختی آنها زیر سر طیف اصلاحات بوده.
خدا نخواست این نتیجه را بگیریم.
در عوض انگار خدا این بار خواسته نتیجه ی دیگری بگیریم! آن چه نتیجه ای است؟
حالا که به لطف رأی ندادن طبقه ی اشرافیت و عزلت گزیدن آنها، تیم اشرافیت نسبتاً از کار برکنار شد و طبقه ی مستضعفین قدرت بیشتری پیدا کردند، می توانیم چشم انتظار روزی باشیم که با بهبود وضع کشور و اصلا
هنگام آموزش تایپوگرافی لوگو ، kerning اصطلاحی است که برای توصیف فضای بین دو شخصیت جداگانه در یک قلم به کار می رود. در طراحی آرم گرفتن حق هسته بسیار مهم است زیرا تفاوت بین حرفه ای بودن و داشتن یک آرم را که "کاملاً درست نیست" تفاوت می کند.
هسته که بطور خودکار توسط یک برنامه طراحی اعمال می شود ، معمولاً هنگام استفاده از یک متن از آن رضایت بخش است ، اما در صورت استفاده از یک آرم ، از آنجا که تعداد کمی از کاراکترها در انزوا مورد استفاده قرار می گیرند ، بر
این ایام، وقتی با مردم درباره‌ی حال و روز و اوضاع و احوال‌شان صحبت می‌کنم، غالبا شکوه می‌کنند که افسرده‌اند و دچار روزمرگی شده‌اند. یک روزمرگی فراگیر و یک افسردگی ناآشنا که بیش از هرچیز، از یک احساس ناامیدی و درماندگی نشات می‌گیرد.
یک احساس ناامیدی مرموز که رغبت بسیاری از جوانان و حتی میان‌سالان را به مهاجرت بیش‌تر کرده و به آنان اطمینان بخشیده که خارج از این مرزها، حس و حال بهتری را تجربه خواهند کرد. مهاجرتی که اگر تا دیروز، تنها نخبگ
ا_در یکی از خیابونای پررفت و آمد داشتیم پیاده میرفتیم...
یدونه از این گاری هایی که روشون آلوچه و لواشک و آلبالوخشک و مشتقات میفروشن کنار خیابون بود ... سینی آلبالوها روی زمین ریخته بود و دونفر آقا ، با دست مشغول جمع کردنشون بودن...یکیشون به اون یکی میگفت اشکال نداره؛سریع جمعشون کنیم دوباره بذاریمشون رو گاری! :|
حالا بهتر میفهمم چرا انقدر خوشمزن :/  :)
۲_خانوم "ر" (سن:سه سال و نیم) قراره بره بیرون و یه پیراهن پوشیده که روش عکس دوتا دلفین داره...بهش می
این ایام، وقتی با مردم درباره‌ی حال و روز و اوضاع و احوال‌شان صحبت می‌کنم، غالبا شکوه می‌کنند که افسرده‌اند و دچار روزمرگی شده‌اند. یک روزمرگی فراگیر و یک افسردگی ناآشنا که بیش از هرچیز، از یک احساس ناامیدی و درماندگی نشات می‌گیرد.
یک احساس ناامیدی مرموز که رغبت بسیاری از جوانان و حتی میان‌سالان را به مهاجرت بیش‌تر کرده و به آنان اطمینان بخشیده که خارج از این مرزها، حس و حال بهتری را تجربه خواهند کرد. مهاجرتی که اگر تا دیروز، تنها نخبگ
وقتی حالت بیداری و یقظه به انسان دست می‌دهد و درک مختصری از عمر به هدر رفته و اعمال به ثمر نرسیده و وضعیت اسفناک روحی و معنوی خود پیدا می‌کند، هیچ‌گاه نباید فراموش کند که این حالت نشانه‌ای از نشانه‌های حیات معنوی انسان است و مراقب الهامات و وارونه جلوه دادن این حقایق توسط شیطان باشد تا به حالت یأس و ناامیدی نیافتد.«...وَمَن یَتَّخِذِ الشَّیْطَانَ وَلِیًّا مِّن دُونِ اللّهِ فَقَدْ خَسِرَ خُسْرَانًا مُّبِینًا»(1)«هر کس به جای خدا شیطان را
«وَ عَمِّرْنِی مَا کَانَ عُمُرِی بِذْلَةً فِی طَاعَتِکَ، فَإِذَا کَانَ عُمُرِی مَرْتَعاً لِلشَّیْطَانِ فَاقْبِضْنِی إِلَیْکَ قَبْلَ أَنْ یَسْبِقَ مَقْتُکَ إِلَیَّ، أَوْ یَسْتَحْکِمَ غَضَبُکَ عَلَیَّ...»
صحیفه‌ی سجادیه - دعای مکارم‌الاخلاق
-----------
24 سالگی، پربار بود.
پر از اشتباه، آزمون و خطا، نرسیدن، دل‌کندن، ازدست‌دادن، متزلزل‌شدنِ نقش تصویرها و تصورهایی که در درستی‌شان تردید نداشتم، افتادن و مثل همیشه، بلندشدن برای دوباره‌سا
این فیلم در ژانر اجتماعی است و لی بیشتر از آن یک فیلم معنی گرا می باشد ،فیلم حکایت یک انسان با روحی بزرگ که با اخلاق و منش بزگوارنه خود موفق  میشود یک زندانی سابقه دار را که بدلیل جرائم متعدد در زندان بوده و با آزادی مشروط آزاد گردیده و اکنون در صدد یک شغل برای خود به صورت صوری می باشد تا بتواند قاضی را مجاب نمایید که هیچکس به او شغل نمی دهد و او در هر شغلی بدلیل کیفیت کاری از شغلش اخراج شده تا از حمایت مالی  صندوق زندانیان بهره مند گردد در این م
ا_در یکی از خیابونای پررفت و آمد داشتیم پیاده میرفتیم...
یدونه از این گاری هایی که روشون آلوچه و لواشک و آلبالوخشک و مشتقات میفروشن کنار خیابون بود ... سینی آلبالوها روی زمین ریخته بود و دونفر آقا ، با دست مشغول جمع کردنشون بودن...یکیشون به اون یکی میگفت اشکال نداره؛سریع جمعشون کنیم دوباره بذاریمشون رو گاری! :|
حالا بهتر میفهمم چرا انقدر خوشمزن :/  :)
۲_خانوم "ر" (سن:سه سال و نیم) قراره بره بیرون و یه پیراهن پوشیده که روش عکس دوتا دلفین داره...بهش می
 نمی دانم برای آن احساس های گیج و ملتهب،  که برایم شادی و امیدی به همراه ندارد چه نامی بگذارم. احساساتی که گاه چنان عمیق و سنگین می شوند که عملا ذهن را به خود مشغول می دارند و توان انجام هرکاری را از من سلب میکنند مثل قاتلی که به صحنه جرم باز میگردد( می گویند همه قاتل ها یک روز به صحنه جرم باز میگردند) به آن خاطرات و تصاویر که روزگاری سعی در فراموشی شان داشته ام و تا توانسته ام آنها را در میدان خاطره به عقب رانده ام و انکار کرده ام باز میگردم. همه
هشتم شوّال؛ روز عزای امّت اسلامی/ بازشناسی تخریب قبور ائمۀ بقیع  به دست وهابیون/ تخریب قبور ائمۀ بقیع ؛ یک نقشه خائنانه برای نابودی تاریخ اسلام/ تخریب بقیع؛ ارمغان توحید وارونه وهابیت/ بهانه وهابیون برای تخریب بارگاه بقیع چه بود؟/ تخریب قبور بقیع در سایۀ تفسیر خرافی وهابیت از اسلام/ آیا ساختن بنا بر روی قبور و مسجد و توسل و بوسیدن ضریح بدعت و شرک است؟/ سوال بی جواب در مورد تخریب بقیع از علمای وهابی؛ چرا هنوز بارگاه پیامبر برپاست؟!/ لزوم اداره
"فقر، همسایه دیوار به دیوار کفر است. پس چگونه می توان درباره آن خاموش نشست و به مبارزه با آن برنخاست و عوامل عمده آن، تکاثر(سرمایه داری) و اتراف(تنعم گرایی) را محکوم نکرد؟!... و حساسیت ها را به مسائلی از قبیل بدحجابی منحصر ساخت؟
️من نمی خواهم بگوییم حجاب زن اهمیت چندانی ندارد، یا در قرآن کریم حکم نداریم، نه! زیرا زن منهای حجاب یعنی "تن"! و این در معیار انسانی نهایت مرتبه سقوط است. زیرا این حیوانات اند که ارزش آنها به "تن" است.لیکن ترتیب مسائل کدام
ممنون از کسانی که دغدغه ی شرکت در انتخابات دارند. و ممنون تر از کسانی که دغدغه ی انتخاب صحیح دارند و در صدد تحقیق هستند.
اما برادرم! دم انتخابات موقع تحقیق نیست! نماینده ی مورد نظر شما کسی است که در غیر این شرایط تبلیغاتی درباره ی او تصمیم گرفته باشی!
چرا؟
واضح است!
چون موقع انتخابات تبلیغات است که حرف اول را می زند. شاید قورباغه را رنگ کردند و به اسم قناری به ما قالب کردند!
موقع انتخابات چرب زبانی ها شروع می شود؛ محبوبترین افراد آنهایی می شوند ک
کذب مقابل درستی است به طبع نمیتوان
آن را با آیین راستی سازگار ساخت؛ آیین یکتاپرستی هرگونه نادرستی را پس می‌زند.
 وانگهی دروغ که ابزار همیشه شکست‌خورده اهریمن
است نمودهای گوناگونی به خود می‌گیرد؛ گاه نمای راستی به خود می‌گیرد که به دورویی
کشیده می‌شود. گاه جاعلان به نادرستی رنگ راستینگی می‌دهند و گاه فریب‌کاران ساده‌انگاری
دیگران را به کار می‌گیرند و راستی را وارونه می‌نمایند. شایسته‌ است پیروان آیین
یکتاپرستی گونه‌های نادرستی را
دوربین شکاری وسیله ا‌ی دستی است برای بزرگنمایی اجسام دور. عمل بزرگنمایی به‌وسیله عبور تصاویر از دو سری لنز مجاور و یک منشور ایستاده صورت می گیرد. دوربین‌های شکاری تصویر را ایستاده نشان می دهند برعکس تلسکوپ‌ها که تصاویر را وارونه می نمایانند. معمولا بر روی دوربین های دوچشمی سه رقم حک شده‌ است. رقم نخست که به نشانه x ختم شده‌ است، مثلاً ۶x، بیانگر آن است که دوربین تصویر را چند برابر اندازه واقعی درشت تر میکند. رقم دوم، مثلا ۳۰ یا ۳۵، قطر عدس
موضوع :  #آلودگی_هوا
●موارد مورد استفاده:
2 بطری یک شکل وشفاف ، عود ، آبپاش
●خلاصه فعالیت های انجام شده:
در یکی از بطری ها با اسپند یا عود دود ایجاد کنید .بطری را وارونه نگه دارید و در همان حالت در آن را ببندید.با دقت به درون بطری نگاه کنید.بعد از مدتی در شیشه را باز کنید و با آبپاش روی آن آب بریزید .
●مشاهدات و نتایج بدست آمده پس از انجام فعالیت:
■مشاهده کردیم : که دود در همه جای بطری پخش شد
نتیجه: زمانی که در یطری را باز کردید دود به آرامی خارج شد
سردرگمی-آدم اگر بتواند به بیرون اش دروغ بگوید به درونش نمی‌تواند...

دید کلی و چارچوب اندیشه ای یک مسلمان از نوع شیعه به علم

کمبود چیزی به نام معنویت - در نظر نگرفتن نقش امام زمان- شیرجه زدن مسلمان در دنیای دانش بعد از مجهز شدن به سلاح دین

وارونه بودن دید مدرنیست ها به دنیا و انسان

لیست بالا مواردی بودند که امروز ذهنم را درگیر خودشان کرده اند.
سعی میکنم در این نوشته به هر کدام از آن ها تا حد امکان بپردازم و شاید روزی بیشتر و مفصل به هر کدا
فصل ششم سریال “چگونه با مادرتون آشنا شدم” یک قسمتی هست که...، “بارنی” بعد از سی سال پدرش رو می‌بینه. و بعد از یک شبی که با پدرش و‌خونوادش میگذرونه تنها چیزی که از پدرش می‌خواد کندنِ حلقه‌ی بسکتباله که میبینه برادر کوچکترش شانس داشتنش رو داشته و اون نه. “بارنی” هیچی نمیگه! حتا داد نمیزنه فقط تلاش میکنه حلقه‌ی بسکتبال رو‌از دیوار جدا کنه تا مال خودش کنه. این خیلی از ماهاییم! پشت خیلی از دردای بزرگ و دعواهای بی معنی‌مون ی میل کودکانه نشسته
در
زندگی بعدی، کاش می‌شد مسیر را وارونه طی کنم. در آغاز، پیکری بی‌جان و مرده باشم و
آن‌گاه راه آغاز شود.

در
خانه ای از انسان‌های سالمند، زندگی را آغاز کنم و هرروز همه چیز، بهتر و بهتر شود.
به خاطر بیش از حد سالم بودن، از خانه بیرونم کنند. بروم و حقوق بازنشستگی‌ام را جمع
کنم. و سپس، کار کردن را آغاز کنم.

روز
اول، یک ساعت طلایی خواهم خرید و به مهمانی و پایکوبی خواهم رفت. سپس چهل سال پیوسته
کار خواهم کرد و هرروز ، جوان‌تر خواهم شد. آن‌گاه برای د
وقتی یه نفر میاد و ابراز میکنه که عاشق شده،تاکید میکنم «عاشق» نه «علاقه‌مند»
و بعد با یه «نه» خیلی آسون میره...
خب دوستان «بیاید منطقی باشیم»
به قول شاعر که میگه:
«دل به هر کس مسپار
گرچه عاشق باشد...
حکم دلداری فقط عشق که نیست!
او بجز عشق باید لایق عمق نگاهت باشد
و کمی هم بیمار...
تا نگاه تو تسکین بدهد روحش را‌...»
حالا اون بیت‌های آخر خیلی «زیادی عاشقانه» یا «شعرگونه» است،ولی اینو موافقم:
حکم دلداری فقط عشق که نیست...!نمیدونم این «بخت وارونه» رو
می دهد می تواند باعث افزایش عزت نفس شود. استفاده از فنون وراونه سازی عادت در درمان اختلالات تیک اخیرا نیز توسط پژوهشهایی مورد تایید قرار گرفته است(کار۱ و چونگ۲، ۲۰۰۵؛کوک۳ و بلاچر۴، ۲۰۰۷؛ فلدمن۵، استورچ۶ و مورفی۷، ۲۰۱۱ ؛ ماتهوو۸، مایکل۹ و داگلاس۱۰ ،۲۰۱۴).این پژوهش قصد دارد معلوم کند که آیا آموزش فنون وارونه سازی عادت برای کودکانی که مبتلا به سندرم تورت و تیک های حرکتی هستند موثر است یا خیر .
۳-۱ اهمیت و ضرورت پژوهشاختلالات دوران کودکی و ن
دانلود آهنگ گرشا رضایی دریا نمیرم
هم اکنون شنونده موزیک جدید و فوق العاده ی * دریا نمیرم * با صدای زیبای هنرمند محبوب و مشهور , گرشا رضایی باشید.
دانلود آهنگ گرشا رضایی به همراه متن, پخش آنلاین و بهترین کیفیت (کیفیت اصلی) از رسانه مدیاک
Download new song by Garsha Rezaei called Darya Nemiram With online playback , text and the best quality in mediac
متن ترانه گرشا رضایی به نام دریا نمیرم
پای تو گیرم من یه چند وقته که بعد رفتنت دریا نمیرممیترسم آخه بی هوا بارون بیاد دست کیو باید بگیرمهر شب تو ر
فیلم شیطان شناس یک فیلم با ژانر شیطان شناسی و محصولی دیگر از سینمای هالیود و برای تحریف تمام واقعیتهای مقدس و در جایی تمسخر و وارونه جلوه دادن انها می باشد .
در فیلم که اشاره دارد بر شخصی بنام سریف (بازیگر اصلی فیلم )که از نسل جنیان دوران حضرت سلیمان و از یک خانواده خاص که قدرت مبارزه با تاریکی و شیطانها را دارند اشاره دارد .
در این فیلم که تمام اتفاقات به موضوعات شیاطین رها شده از دوران حضرت سلیمان دارد با بحثهایی انحرافی سعی در پیروزی پادشاه
درد و خواب رابطه ای متقابل و احتمالاً بتوان گفت معکوس دارند. یعنی کسانی که درد مزمنی دارند معمولا خواب اقلیت دارند و آن هایی که خواب کافی ندارند بیشتر در معرض تجربه سندرم دردهای مزمن هستند. از آنجایی که این دشواری ها همدیگر را تقویت می کنند، پیدا کردن ریشه مشکل شغل کاستی است. ولی پژوهش ها نشانه می دهند که ناچیز خوابی بزرگترین کاتالیزور تحریک دردهای مزمن است.

همه چیز در ارتباط با رابطه وارونه درد و خواب
آمارها اثر می دهند که حدود 50 میلیون فرد
چه روزهای بدی.
غمگینم.
از پریروز که خبر مرگ زنداییم رو شنیدم تو شوک هستم.
گریه های ما اونو برنمیگردونه.
من مطمئنم جاش تو بهشته.
اما صلوات میفرستم تا روح خودم آروم شه...
و نترسیم از مرگ(مرگ پایان کبوتر نیست.مرگ وارونه یک زنجره نیست.مرگ در ذهن اقاقی جاری است.مرگ در آب و هوای خوش اندیشه نشیمن دارد.مرگ در ذات شب دهکده از صبح سخن می‌گوید.مرگ با خوشه انگور می‌آید به دهان.مرگ در حنجره سرخ – گلو می‌خواند.مرگ مسئول قشنگی پر شاپرک است.مرگ گاهی ریحان می‌چ
ممنون از کسانی که دغدغه ی شرکت در انتخابات دارند. و ممنون تر از کسانی که دغدغه ی انتخاب صحیح دارند و در صدد تحقیق هستند.
اما برادرم! دم انتخابات موقع تحقیق نیست! نماینده ی مورد نظر شما کسی است که در غیر این شرایط تبلیغاتی درباره ی او تصمیم گرفته باشی!
چرا؟
واضح است!
چون موقع انتخابات تبلیغات است که حرف اول را می زند. شاید قورباغه را رنگ کردند و به اسم قناری به ما قالب کردند!
موقع انتخابات چرب زبانی ها شروع می شود؛ محبوبترین افراد آنهایی می شوند ک
بهترین مسیر برای تحقق بخشیدن به رویای شما ، بیدار شدن در طی دو دهه ماضی ، گسترش سریع در مرزهای ادب بشری ، افزایش بی پیشینه در علم چهره گرفته است.در این زندگی خاکی هیچ فلات برای پاورپوینت زبان انگلیسی دهم وجود ندارد ، جایی که می توانید چادر خود را برقرار کرده و به احسان استراحت کنید. شما یا به سمت بالا حرکت می کنید یا به عقب می روید. این بحران زندگی است. رسیدن به بالا شدنی است آسان باشد ولی ابقاء در آن دشوار است. فلذا ، در حالی که ما برای چند روز م
١- واسطه : 
هر واسطه ای بین تولید کننده تهاجمات و افراد مورد هدف این حملات که همان نسل فعال جامعه هدف به شمار میرود به عنوان یک عامل تسهیل کننده در روند انتقال تهاجمات در بین افکار عمومی و اثر بخش کردن آن ، وجود دارد که بدون این طیف تولید کننده حملات در کار خویش قادر به استمرار بخشیدن به عملیات های خود نخواهد بود.
شناسایی سرشاخه های اصلی و کلیدی این عوامل ، کمک شایانی به پیشرفت عملیاتی مقابله با تهاجمات روانی در سطح گسترده خواهد کرد.
٢- عامل :
و
گاهی آدم اتفاقی و بدون این‌که دست خودش باشه رفتار آدم‌های دیگه رو قضاوت می‌کنه،من هیچ‌وقت دلم نمی‌خواست و همچنان خواهان این نیستم که کسی رو از بابت رفتارش یا هرچیزی قضاوت کنم ولی یه وقتایی پیش میاد که با مسئله‌ای دارم اذیت می‌شم،مگه نمی‌گفتن صحبت کنید و رفعش کنید؟من حس می‌کنم از زمان کوتاهی که از صحبت کردنم می‌گذره همه‌چیز به‌طور وارونه‌ای اذیت‌کننده‌تر شده،اصلا می‌گم نکنه خودم هم از اون همه صحبت نمی‌دونستم چی می‌خوام و صرفا ر
گاهی آدم اتفاقی و بدون این‌که دست خودش باشه رفتار آدم‌های دیگه رو قضاوت می‌کنه،من هیچ‌وقت دلم نمی‌خواست و همچنان خواهان این نیستم که کسی رو از بابت رفتارش یا هرچیزی قضاوت کنم ولی یه وقتایی پیش میاد که با مسئله‌ای دارم اذیت می‌شم،مگه نمی‌گفتن صحبت کنید و رفعش کنید؟من حس می‌کنم از زمان کوتاهی که از صحبت کردنم می‌گذره همه‌چیز به‌طور وارونه‌ای اذیت‌کننده‌تر شده،اصلا می‌گم نکنه خودم هم از اون همه صحبت نمی‌دونستم چی می‌خوام و صرفا ر
به نام خدا

در زندگی بعدی، کاش می‌شد مسیر را وارونه طی کنم. در آغاز، پیکری بی‌جان و مرده باشم و آن‌گاه راه آغاز شود.
در خانه ای از انسان‌های سالمند، زندگی را آغاز کنم و هرروز همه چیز، بهتر و بهتر شود. به خاطر بیش از حد سالم بودن، از خانه بیرونم کنند. بروم و حقوق بازنشستگی‌ام را جمع کنم. و سپس، کار کردن را آغاز کنم.
روز اول، یک ساعت طلایی خواهم خرید و به مهمانی و پایکوبی خواهم رفت. سپس چهل سال پیوسته کار خواهم کرد و هرروز ، جوان‌تر خواهم شد. آ
به تو نگاه کردن
آتشی ست، 
مانده از سال های سوختنم
زیر خاکستر
این سرفه های از سرِ نگفته ها و خجالت
چیزی را عوض نمی کنند
من هنوز به اندازه ی نداشته هایم 
دوستت دارم
نداشته هایی که قد کشیده تر از سال های قبل
مسافت بین ما را بیشتر می کنند؛
کیلومترها راه آمده ام
و اینک
در میان دست هایت هزارتوی بی پایانی را می بینم
که مرا یاد چین های روی پیشانی ام 
-همان سوغات سال های سوختنم-
می اندازد؛
دوستت دارم 
به اندازه دلبستگی خسته ای به خواب
و دلتنگم 
به اندازه
بد نگوئیم به مهتاب اگر تب داریم

دیده ام گاهی در تب ، ماه می آید پایین،

می رسد دست به سقف ملکوت.
دیده ام، سهره بهتر می خواند.
گاه زخمی که به پا داشته ام زیر و بم های زمین را به من آموخته است.
گاه در بستر بیماری من، حجم گل چند برابر شده است.و فزون تر شده است ،

قطر نارنج ، شعاع فانوس

و نترسیم از مرگ

مرگ پایان کبوتر نیست.

مرگ وارونه یک زنجره نیست.
مرگ در ذهن اقاقی جاری است.
مرگ در آب و هوای خوش اندیشه نشیمن دارد.
مرگ در ذات شب دهکده از صبح سخن می گو

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها